Természetesen egy jól átgondolt ültetési rend elkészítése időbe telik, de sokszorosan megéri a ráfordított energiát, hiszen mindenki jól fogja magát érezni az asztaltársaságban.
A menyasszony és a vőlegény családjának kevert vagy éppen külön-külön való leültetése mellett és ellen is szólnak jó érvek, de ki-ki ismerve saját családját, valószínűleg könnyen dönt ebben a kérdésben.. :-)
Azt azonban mindenképpen érdemes szem előtt tartani, hogy az egyedülállókat, a kisgyerekeseket és az idősebb korosztályt érdemes egymás közelébe ültetni, még akkor is, ha esetleg nem ismerik egymást.
A bejárathoz kitett ültetési rend segíti a vendégeket a helyük mielőbbi megtalálásában, így gyorsabban elfoglalhatja mindenki az őt megillető helyet. Elegáns megoldás ez azért is, mert így mindenkit megkímélhetünk a hosszas keresgéléstől egy ismeretlenekkel teli teremben.
Az asztalokat érdemes névvel vagy számmal ellátni, amennyiben a 70-80 főt meghaladja a násznép létszáma. Az ültetési rendre kérhettek egy terem "alaprajzot", melyen az asztalokat is jelölitek, így még egyszerűbb a helyek elfoglalása. Az asztalokra kitett asztalszámok további tájékoztatást adnak a vendégeknek, amíg meg nem pillantják a helyüket jelző ültetőkártyákat.
Átmeneti megoldás a szigorú ültetési rend és a teljesen szabad választás meghagyása között, ha csupán asztalok szerint osztjátok szét a vendégeket, de az asztalon belül mindenki a neki tetsző helyet foglalhatja el. Így nem maradnak üres helyek, hiszen mindenki tudja, melyik az ő asztala, ugyanakkor a választás, pontosan ki mellé ül le a vendég, szabad.
Az ültetési rendeket különböző méretben készítjük el, az igényekhez, a hely adottságaihoz igazodva. A meghívóval és a dekorációval minden esetben egyeztetve tervezzük meg az ültetési rendet, így harmóniában maradnak a különböző esküvői kiegészítők egymással.
Pramon Card esküvői meghívó
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése